15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mamy problem z wodą w Szamotułach

Panująca susza skłoniła Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach do zwrócenia się z apelem do mieszkańców o oszczędzanie wody. „W związku z występującą falą upałów prosimy o zaprzestanie podlewania w godzinach wieczornych ogrodów, ogródków warzywnych i trawników. Zapewni to wszystkim mieszkańcom naszej gminy wystarczającą ilość wody na potrzeby higieny, pojenia zwierząt i innych niezbędnych czynności.

W przeciwnym wypadku problemy z dostępnością wody mogą wystąpić zwłaszcza u odbiorców położonych na obrzeżach naszej gminy. Dlatego prosimy oszczędnie korzystać z wody tj. m.in. podlewanie przesunąć na godziny nocne (najlepiej po godz. 24:00), ograniczając je do niezbędnego minimum” – czytamy w komunikacie „komunalki” opublikowanym w miniony czwartek.

Czy należy oszczędzać wodę? Zdecydowanie tak. W domach najwięcej zużywa się jej do codziennych czynności higienicznych. Dlatego tak ważna jest zmiana naszych nawyków, np. zamiana długiej kąpieli w wypełnionej po brzegi wodą wannie na szybki prysznic, czy zakręcanie kranu podczas mycia zębów. Ponadto możemy zainstalować system zbierania deszczówki, którą z powodzeniem można użyć w domu i w ogrodzie np. do prac porządkowych, czy podlewania trawnika.

(mal)

FOTO: Szamotulska „komunalka” prosi o przesunięcie podlewania ogrodów na godziny nocne

Poprzedni
Następny