15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Lipcowy piknik na obrzyckim rynku

Parada pojazdów i pokazy strażackie

Druhowie z OSP Obrzycko zaprosili na coroczny letni piknik. Pierwszym punktem w wielogodzinnym programie pikniku był występ Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Warguły.

Na rynek przyszły tłumy nie tylko mieszkańców Obrzycka, ale także gości z innych miejscowości. Kto chciał sprawnie przejechać przez miasto na wschód, musiał wybierać ulicę Dworcową i Podgórną. Kto nieświadomie zaparkował samochód na ul. Staszica, Marcinkowskiego, Wodnej lub Rybaki i chciał wyjechać podczas festynu, musiał się nagimnastykować, np. wycofać ulicą jednokierunkową, albo zacisnąć zęby i złamać parę zakazów skrętu lub wjazdu.

Około godz. 16:30 spod parkingu koło kościoła w objazd ulicami miasta ruszyła parada motocykli, samochodów zabytkowych i tuningowanych. Znalazło się w niej kilka rzadko spotykanych w Polsce weteranów np. Renault 16 TL z 1973 r., Mercedes 220 S z 1959 r. i dwa angielskie kabriolety MG B z 1974 i 1978 r.

Później na scenie mogliśmy oglądać pokaz tancerzy z poznańskiej szkoły tańca SkillArt Dance Studio, formacji Solo Lorenzo i wysłuchać koncertu Moniki Kijek. Na godzinę 19:30 zaplanowano pokazy strażackie jak zawsze prowadzone z detalicznym komentarzem zaś o godz. 20:00 koncert zespołu Electric Cowboyz. Potem przyszedł czas na dyskotekę, którą prowadził DJ Adrian, trwającą od godz. 22 do 1 w nocy.

Dodatkowymi atrakcjami były symulator powolnego dachowania w samochodzie marki Smart, suwnica z gwałtownie zatrzymującym się fotelem samochodowym (do przekonywania tych, którzy nie widzą potrzeby zapinania pasów bezpieczeństwa), ścianka wspinaczkowa, nadmuchiwane zjeżdżalnie, zadymiony namiot, przejażdżki wozem strażackim, lanie wody z hydronetki, fantomy do nauki sztucznego oddychania i masażu serca. Na stoiskach można było kupić grochówkę z kotła, domowe wypieki od Koła Gospodyń „Obrzyczanki”, kiełbasę z grilla i watę cukrową. Dochód z pikniku będzie przeznaczony na zakup sprzętu dla OSP Obrzycko.

RB

 

 

Ci, którzy mieli odwagę wejść do zadymionego namiotu, mieli zadanie do wykonania: bez widoczności znaleźć piłkę tenisową

Poprzedni
Następny