15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Letnie koncerty w scenerii zamku Górków

Moc wrażeń i dźwięków

Po wiosennej wstrzemięźliwości we wzajemnych kontaktach, ze szczególną przyjemnością korzystamy z letnich atrakcji i okazji do spotkań. Z myślą o zacieśnianiu wzajemnych więzi, Szamotulski Ośrodek Kultury oferuje organizowane przez siebie koncerty.

Imprezy w plenerowym wydaniu pozwalają cieszyć się muzyką i wzajemnym towarzystwem.

W tym roku, w ramach letniego cyklu przygotowano 11 ciekawych, zróżnicowanych recitali. Odbywają się one w każdą niedzielę o godzinie 19.00 (pierwszy miał miejsce 20 czerwca) i potrwają do końca sierpnia.

Na koncertach panuje międzynarodowy klimat. Pojawiają się artyści z Afryki czy Białorusi. Zaprezentują się również miejscowi czyli Orkiestra Kameralna Capella Samotulinus, orkiestra SzOK, Adam Stachowiak, Magda Janicka, Kasia Zaraś i Joanna Majchrzak. SzOK zaplanował zróżnicowany repertuar od popu przez rock, blues po jazz, etno oraz klasykę.

18 lipca o godz. 19.00 przy gościńcu Sanguszko gościł będzie zespół rockowy Blue Jay Bird. Jego założycielem jest Jakub Nowakowski, wokalista i gitarzysta. Zespół swój początek miał na Majorce, gdzie z morzem w tle powstał pierwszy utwór „Silent Prayer”. Teraz z pełniejszym repertuarem, grupa rockowa rozpoczyna tourne po całej Polsce. W niedzielny wieczór na perkusji zagra Adam Grzelak, a na basie Aleksander Renda.

Tydzień później wystąpi przed szamotulska publicznością Orkiestra Capella Samotulinus. Grają w niej najwybitniejsi absolwenci oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Szamotułach. Dyrygentem jest Remigiusz Skorwider, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa.

W wykonaniu orkiestry SzOK, 28 lipca, w scenerii otaczającej zamek Górków, usłyszymy największe hity muzyki filmowej.

ika

 

Poprzedni
Następny