15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kwaśniewicz: – Nepotyzm i kolesiostwo PO!

Oficyna z Gościńcem Sanguszko wydzierżawiona bez przetargu 

Rada Powiatu Szamotulskiego na swojej ostatniej sesji wyraziła zgodę na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą budynku oficyny zachodniej na terenie Muzeum – Zamek Górków, w której prowadzony jest Gościniec Sanguszko (restauracja i hotel), w trybie bezprzetargowym, na okres do 3 lat.

„Dotychczasowy dzierżawca zwrócił się z wnioskiem o wyrażenie zgody na przedłużenie zawartej umowy dzierżawy pismem z dnia 29 stycznia 2021 r. w związku z faktem, iż umowa dzierżawy kończy się 12 marca 2021 r. Dzierżawca wskazał, że otrzymał subwencję z budżetu państwa na utrzymanie miejsc pracy w związku z brakiem możliwości prowadzenia działalności hotelowo-restauracyjnej w okresie pandemii koronawirusa COVID-19 oraz zobowiązał się do utrzymania miejsc pracy, co czyni jego wniosek zasadnym. Zarząd Powiatu Szamotulskiego pozytywnie ocenił wniosek dzierżawcy” – wyjaśnia w uzasadnieniu uchwały starosta Beata Hanyżak.

Ostro uchwałę skrytykował radny Józef Kwaśniewicz na swoim profilu radnego na Facebooku.

„POnuro, smutno, ciemno, PO wolności… PO pierwszej w tym roku środowej sesji rady powiatu, do lamusa powiatowa Platforma Obywatelska/KO wysłała Bursę, Szkolne Schronisko Młodzieżowe i kilka szkół, bo likwidowanie to ich znak firmowy! Ale za to POzwolono bez przetargu dzierżawić lokal powiatu! Pierwszy raz najemca powiązany jest z członkiem zarządu. Tak POległa wolność i swoboda gospodarcza, a z nią moralne prawo do obrony przedsiębiorców” – pisze Kwaśniewicz.

 

I kontynuuje: „Nepotyzm i kolesiostwo PO/KO, zamiast pomocy dla przedsiębiorców! Przed środową sesją szamotulskiej rady gminy z rozmachem miejski radny – lider PO/KO –  reklamował inicjatywę zwolnienia z podatku od sprzedaży alkoholu naszych przedsiębiorców. Uchwałę na rozpoczętej o godzinie 13 sesji przyjęto, choć wnikliwsi czytelnicy już wtedy zauważyli, że zwolnienie dotyczy tylko przedsiębiorców sprzedających alkohol „do spożycia na miejscu”! Lecz prawdziwy cel PO/KO odsłoniła dopiero na sesji rady powiatu rozpoczętej o godzinie 16. W trybie nadzwyczajnym rozszerzono sesję o uchwałę zezwalającą na bezprzetargowe przedłużenie umowy najmu na lokal gastronomiczny sprzedający alkohol „do spożycia na miejscu” przy Muzeum – Zamek Górków, najemcy prywatnie związanemu z jednym z członków zarządu powiatu i jednocześnie liderem powiatowych struktur PO/KO! Uchwałę przepchnięto przy jednym głosie przeciwnym. Tak moim zdaniem pod płaszczykiem troski o przedsiębiorców  instrumentalnie wykorzystano samorządy”.

O komentarz do słów Józefa Kwaśniewicza poprosiliśmy członka zarządu powiatu, a zarazem szefa powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, Macieja Trąbczyńskiego. Do chwili oddawania artykułu do druku odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

(mal)

 

Poprzedni
Następny