15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kto zdobył Puchar Prezesa Sparty?

Szamotulski turniej młodzików na 100-lecie klubu

Jednym z pierwszych etapów tegorocznych obchodów jubileuszu 100-lecia Sparty Szamotuły był Turniej Młodzików o Puchar Prezesa.

W imprezie odbywającej się w sobotę 19 marca, na głównej płycie stadionu im. Stanisława Kurowskiego położonego przy Centrum Sportu, swoimi umiejętnościami piłkarskimi wykazywało się sześć reprezentacji. Miały one okazję wystąpić przed kibicami, także podczas uroczystego przemarszu po murawie. Wśród turniejowych ekip pojawiły się nawet dziewczęta, dzielnie wspierające kolegów.

Drużyny toczyły piłkarskie boje od godziny 10.00 do 14.00, w dwóch grupach. W każdej z nich znalazły się po trzy zespoły. Uczestnicy turnieju mierzyli się w eliminacjach, półfinałach, a następnie w wielkim finale.

Zwycięstwo w zawodach odniosła reprezentacja o nazwie Akademia Piłkarska Oborniki I. Tuż za nią, na drugim stopniu podium  znalazła się drużyna Akademia Piłkarska Oborniki II. Trzecie miejsce zapewnił sobie Uczniowski Klub Sportowy Dwójka Szamotuły. Na IV pozycji uplasowała się grupa młodzików o nazwie Lider Swarzędz. V miejsce zajęła drużyna Orkan Przeźmierowo, a z VI lokatą zakończyli sportowe boje młodzi piłkarze Kłosa Gałowo.

Poza głównym trofeum, wszystkim drużynom prezesi Sparty wręczyli pamiątkowe puchary. Zawodników nagrodzono także medalami i indywidualnymi wyróżnieniami. Miano najlepszego zawodnika zyskał Igor Senger z Akademii Piłkarskiej Oborniki, a Adama Guza, również startującego w barwach Obornik, okrzyknięto najdoskonalszym bramkarzem.

W okresie wiosennym Sparta Szamotuły zamierza zorganizować także piłkarski turniej dla oldboyów. W czasie kulminacyjnych obchodów 100-lecia Sparty planowanych na wrzesień, ma odbyć się z kolei turniej seniorów. Emocji sportowych w tym roku więc nie zabraknie.

ika

Na zdjęciu u góry: Na miano najlepszego zawodnika zasłużył Igor Senger z Obornik

 

Radości z zajęcia III miejsca nie krył zespół UKS Dwójka działającym przy Szkole Podstawowej nr w Szamotułach

 

Wśród turniejowych ekip znalazły się dziewczęta, dzielnie wspierające kolegów. Na zdjęciu zawodnicy Kłosa Gałowo wraz z Olą Opic, która udziela się jako pomocnik defensywny. A zamiłowanie do futbolu odziedziczyła po tacie Pawle, dziś oldboyu

 

 

Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Adam Guz z Obornik

 

Główne trofeum wywalczyli młodzi piłkarze z Obornik

Poprzedni
Następny