15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kto pomoże strażakom z Otorowa?

Strażacy z OSP Otorowo marzą, aby przypadający w przyszłym roku jubileusz 100-lecia istnienia jednostki uczcić zakupem nowego samochodu. Obecny wóz bojowy marki Jelcz, przejęty od OSP Baborowo, choć sprawny, lata świetności ma już za sobą. Na początku kwietnia otorowscy strażacy wprawdzie odebrali promesę na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 950 000 zł, ale do szczęścia, czyli do zebrania pełnej kwoty na zakup auta – ponad 1,2 mln zł, brakuje 40 000 zł.

„Uzyskaliśmy dofinansowanie, gmina Szamotuły, na terenie której się znajdujemy, również zagwarantowała nam duże środki w realizacji tego projektu. Niestety, coraz wyższe koszty produkcji spowodowały, że nie mamy wciąż wystarczających zasobów finansowych, aby zrealizować zakup samochodu, który został wyłoniony w drodze przetargu. Wciąż brakuje nam blisko 40 000 złotych” – informują druhowie z Otorowa. Co w tej sytuacji?

„Poszukujemy sponsorów. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o datki, bo każda złotówka zbliża nas do celu. Pomagamy na co dzień przy pożarach lasów, domów, usuwaniu szkód po wichurach, a także zapewniamy pomoc przy wypadkach drogowych. Zawsze jesteśmy gotowi do pomocy” – uzasadniają prośbę o wsparcie. I dodają: „Nasze marzenia o nowym samochodzie mogą się spełnić, jeszcze nigdy nie były tak blisko nas. Będziemy dozgonnie wdzięczni za pomoc i obiecujemy, że wciąż będziemy wykonywać nasze obowiązki jak najlepiej umiemy. I wciąż będziemy się szkolić, żeby być jeszcze lepszymi strażakami”.

Jeżeli ktoś chce bezpośrednio wesprzeć zakup nowego samochodu dla OSP Otorowo, poddajemy numer konta bankowego: 57 9072 0002 0400 0723 2000 0001. Tytuł przelewu: Nowy samochód. Zbiórka prowadzona jest też poprzez portal Pomagam.pl. Przez pierwsze dwa tygodnie udało się zebrać otorowskim strażakom blisko 10 000 zł.

(mal)

FOTO: Wysłużony Jelcz czeka na następcę

Poprzedni
Następny