15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kradli aż wpadli

Usłyszeli sześć zarzutów kradzieży

Kryminalni z Szamotuł ustalili podejrzanych o liczne kradzieże sklepowe, do których dochodziło na terenie województwa wielkopolskiego. Policjanci zajęli się sprawą, gdy otrzymali zgłoszenie o przestępstwie, do którego doszło w Szamotułach. Mężczyźni usłyszeli sześć zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzuty za przestępstwa narkotykowe.

Pod koniec ubiegłego miesiąca szamotulscy kryminalni sfinalizowali pracę nad sprawą dotyczącą kradzieży w dwóch szamotulskich sklepach. W dniu 27 stycznia dwóch nieznanych mężczyzn ukradło telefon komórkowy o wartości  blisko 900 zł. Tego samego dnia, w innym szamotulskim markecie ukradli elektronarzędzia warte około 750 zł.

– Mężczyźni początkowo nie byli znani policjantom, jednak w trakcie pracy nad sprawą, kryminalni natrafili na ich trop. Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, pod koniec ubiegłego miesiąca szamotulscy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych. Byli to dwaj mieszkańcy Poznania w wieku 27 oraz 25 lat. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że 25-latek miał przy sobie środki odurzające oraz przyrząd służący do ich przerabiania – relacjonuje asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Dwie kradzieże w Szamotułach, to nie jedyne przewinienia, które mężczyźni mieli na sumieniu. Kryminalni ustalili, że poznaniacy na przełomie stycznia i lutego w podobny sposób kradli na terenie Wielkopolski. Ich łupem oprócz telefonu i elektronarzędzi padły też m.in. perfumy, szczoteczka elektryczna, akcesoria do konsoli oraz akcesoria do komputerów. Skradziony sprzęt był wart łącznie blisko 5 500 zł. Do kradzieży doszło dwukrotnie w Szamotułach, dwukrotnie w Luboniu, w Śremie oraz w Gnieźnie.

– Mężczyźni usłyszeli sześć zarzutów za kradzieże. Dodatkowo 25-latek usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz narzędzi służących do ich niedozwolonego przerabiania. Prokurator zastosował wobec poznaniaków wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju – informuje Sandra Chuda.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Podejrzanym grozi kara więzienia.

(mal), KPP

Poprzedni
Następny