15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kornelówka doczeka się nowoczesnych boisk

Wkrótce przebudowa szkolnego zaplecza sportowego i remont „Orlika”

 

Do finału zbliża się budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 we Wronkach, a to jeszcze nie wszystko. Wroniecki samorząd właśnie ogłosił przetarg na modernizację boisk przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach.

 

Na zapleczu Szkoły Podstawowej nr 2 dziś znajdują się dwa boiska – asfaltowe przy hali sportowej i trawiaste sąsiadujące przez płot z kręgielnią. Plan przewiduje budowę w miejscu starych boisk czterotorowej bieżni, skoczni do skoku w dal o nawierzchni poliuretanowej, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą, placu zabaw i utwardzonych ścieżek, montaż urządzeń do street workoutu, nowego ogrodzenia i elementów małej architektury oraz urządzenie terenów zielonych.

Przetarg ogłoszono w Dniu Dziecka 1 czerwca, kiedy po wielu miesiącach oczekiwania na rozpatrzenie wniosku gmina otrzymała wreszcie obietnicę dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zeszłorocznej edycji programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”. Koszt modernizacji przy SP nr 2 oszacowano na blisko 1,256 mln zł, a dofinansowanie wyniesie 348,7 tys. zł. Otwarcie ofert nastąpi 16 czerwca. Wybrana firma dostanie 100 dni na realizację. Liczymy, że uda się sfinalizować prace do końca września.

To nie koniec dobrych wiadomości. Wkrótce UMiG Wronki ogłosi przetarg na modernizację kompleksu sportowego „Orlik” otwartego w maju 2009 r. w Olszynkach. Po kilkunastu latach intensywnej eksploatacji tu i ówdzie widać na nim wyraźnie ślady zużycia. Gmina zaplanowała wymianę nawierzchni boiska piłkarskiego i wyposażenia „Orlika” za cenę ponad 431 tys. zł według kosztorysu. Ministerstwo Sportu i Turystyki obiecało dofinansowanie 142,3 tys. zł z programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje boisko – Orlik 2012”.

RB

 

Foto:

Jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć pozytywnie, to do końca września zaplecze sportowe za Szkołą Podstawową nr 2 we Wronkach przejdzie rewolucję

Poprzedni
Następny