15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kolizja utrudniła wjazd do centrum

Zderzenie trzech opli na moście we Wronkach

W niedzielę 16 maja przed godz. 17:00 kierowcy, chcący od Zamościa wjechać na most we Wronkach, utknęli w korku. Przyczyną było zderzenie trzech samochodów.

Do kolizji doprowadził kierowca granatowego opla astry kombi, jadący z kierunku Zamościa. Na końcu mostu po stronie centrum nie zdążył w porę wyhamować przed sznurem pojazdów, oczekujących na zmianę świateł na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i al. Jana Pawła II.

Jego samochód z impetem uderzył w tył srebrnego opla vectry, który popchnął kolejnego opla astrę i wpadł na chodnik. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale granatowy i srebrny opel skutecznie sczepiły się ze sobą. Uszkodzone samochody zablokowały pas ruchu w kierunku centrum.

Na skutki nie trzeba było długo czekać. Ludzie spieszyli się do pracy, a tu taka przykra niespodzianka. Od strony ronda Europa prędko utworzył się imponujący korek. Około 40 minut później do pomocy wezwano strażaków z OSP Wronki. Usunęli z jezdni plamy płynu chłodzącego, zakręcili butlę gazową w astrze sprawcy, pomogli rozszczepić zakleszczone auta, a także ręcznie sterowali ruchem wahadłowym.

RB

Niedziela, godz. 17:43. Astra sprawcy kolizji właśnie ląduje na lawecie. Musiało minąć jeszcze 20-30 minut, zanim ruch na al. Jana Pawła II powrócił do normy.

Poprzedni
Następny