15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kolejna dotacja dla szamotulskiego SP ZOZ

Szpital myśli o niepełnosprawnych

Szpital Powiatowy w Szamotułach przeznaczy blisko 2 miliony złotych na poprawę swojej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieje się tak, dzięki kolejnemu dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Zdrowia.

Część środków szpital zamierza wykorzystać na nowy sprzęt i wyposażenie. Zakupione zostaną m.in. wózki do przewożenia pacjentów, multifunkcyjne podnośniki, krzesła kąpielowo-toaletowe oraz sterowane elektrycznie łóżka. Placówka zostanie również wyposażona w nowe aparaty EKG i USG oraz pulsoksymetry.

Budynek szpitala zostanie przystosowany do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących.

Na korytarzach umieścimy tabliczki informacyjne z oznaczeniami kierunkowymi w alfabecie Braille’a. Zakupione zostaną również pętle indukcyjne, które ułatwią komunikację z osobami niedosłyszącymi – informuje dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.

Zaplanowane inwestycje znacznie ułatwią osobom z niepełnosprawnościami przemieszczanie się w budynku lecznicy. Na terenie placówki m.in. wykonana zostanie posadzka z materiałów antypoślizgowych oraz wymienione zostaną poręcze na klatkach schodowych.

Przystosowany dla niepełnosprawnych zostanie także teren wokół budynku. W ramach projektu powstanie 10 miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Planowane inwestycje zwiększą dostęp do opieki medycznej osobom z niepełnosprawnościami oraz podwyższą poziom świadczeń realizowanych w szpitalu, również dla osób w pełni sprawnych – dodaje dyrektor Pawelczak.

Zgodnie z umową, prace zostaną zakończone w sierpniu 2023 roku.

(DJ)

Poprzedni
Następny