15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kaźmierz nie zwalnia tempa

Kolejna droga do remontu

  Gmina Kaźmierz będzie realizowała kolejną inwestycję drogową. Ogłoszono postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Dolnej.

Ulica Dolna rozpoczyna się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie, które niedawno zostało zbudowane u zbiegu ulic Jana Pawła II, Konopnickiej, Reja i Dolnej. Trwa przebudowa ul. Reja, a gmina myśli już o kolejnej przebudowie – drogi w kierunku Dolnego Pola. Planowana długość przebudowanej drogi z betonu asfaltowego wyniesie ok. 2661 metrów bieżących, a szerokość jezdni – 5 m. W ramach inwestycji zostanie również wykonana podbudowa pod poszerzenie jezdni szerokości ok. 0,3 m na długości 2459 m. Przestrzenie pomiędzy jezdnią, a chodnikiem będą wypełnione kruszywem o szerokości ok. 0,5 m, na długości ok. 185 m. Na długości ok. 1738 m wykonane będą obustronne wzmocnienia poboczy z kruszywa łamanego. Wykonane zostanie profilowanie poboczy i odtworzenie rowów na długości ok. 2528 m, a także wykonanie niezbędnych zjazdów indywidualnych. Na długości ok. 923 metrów bieżących wykonane zostaną obustronne obrzeża na ławach betonowych z oporem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonanie i odbioru robót oraz przedmiarach robót. Termin składania ofert upływa 13 marca. Do 11 kwietnia gmina podpisze umowę z wybranym wykonawcą. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 175 dni na zrealizowanie zadania.

(sc)

Zdjęcie: Po zbudowaniu ronda, gmina Kaźmierz przystępuje do przebudowy kolejnej drogi dochodzącej do nowego skrzyżowania

Poprzedni
Następny