15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jeziórka może nie być

Fatalny stan techniczny tamy budzi niepokój

O fatalnym stanie technicznym tamy na wypływającej z Jeziórka w Szamotułach rzece Samie, pisaliśmy niejednokrotnie. Do tematu wrócił ostatnio radny Bogdan Maćkowiak.

– Pytają mnie o tamę mieszkańcy ulic Wojska Polskiego i Husarskiej. Są zaniepokojeni stanem technicznym tamy na Jeziórku – mówił podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Maćkowiak.

I kontynuował: – Ja w tej sprawie rozmawiałem chyba z panią Lewandowską, która powiedziała, że zostało wysłane pismo do Wód Polskich. I jak ta sprawa wygląda, kiedy nastąpi remont tamy? Bo jeśli tama zostanie przerwana i woda z Jeziórka spłynie, to przez szybką kolej jaka będzie, to ten łącznik pomiędzy Chrobrego a Wojska Polskiego, który będzie remontowany, to na nic się ten remont zda, bo to wszystko się zapadnie, aż zostanie tylko rów Samy, a jeziora nie będzie.

Bogdan Maćkowiak zwraca uwagę nie tylko na stan techniczny tamy, ale i na bałagan jaki zapanował wokół Jeziórka po odebraniu akwenu wędkarzom.

A w ogóle to jest tam bałagan niesamowity – informował radnych i burmistrza. – Kiedy Jeziórkiem opiekował się Polski Związek Wędkarski, kiedy wędkarze mogli tam łowić ryby, teren wokół wyglądał przyzwoicie. Były kosze na śmieci, było sprzątane – przypominał.

Odpowiedzi na stawiane pytania od burmistrza nie otrzymał.

(mal)

Poprzedni
Następny