15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Haft – relaksujące hobby dla każdego

Takie zajęcia tylko w bibliotece!

W ramach projektu #Blisko w pałacu Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu przygotowała cykl warsztatów pod nazwą „Haftoportret – czyli stwórz haftowaną ramkę na zdjęcia”. To doskonała okazja do rozwijania pasji oraz spędzenia czasu w kreatywny sposób. Pierwsze zajęcia miały miejsce w sobotę 25 maja. Tematem była kwiecista łąka.

Haft, znany ze swoich relaksacyjnych i artystycznych walorów, przeżywa swego rodzaju odrodzenie i cieszy się coraz większą popularnością. Uczestnicy nauczyli się już tworzenia pięknych kwiecistych wzorów, które później będą mogli wykorzystać do ozdabiania ramki na zdjęcia.

Warsztaty w kaźmierskiej bibliotece skierowane do każdego, kto chce poznać tę formę rękodzieła. Haft to nie tylko sposób na stworzenie pięknych i unikalnych wzorów, ale także doskonała forma relaksu. Proces haftowania pomaga wyciszyć umysł oraz pobudza wyobraźnię. Wykonywanie różnorodnych mozaik haftowanych daje ogromną satysfakcję, a gotowe dzieła zachwycają.

Cykl warsztatów prowadzi Zuzanna Lewandowska, pasjonatka rękodzieła i hafciarstwa. Jej doświadczenie i pasja do haftu inspirują do tworzenia własnych, unikalnych projektów. Pod czujnym okiem pani Zuzy uczestnicy tworzą na tamborkach piękne haftowane ramki. Zwieńczeniem spotkań jest polaroidowa fotografia z ulubioną książką, którą przyozdabia wcześniej wykonany kwiecista, wyhaftowana ramka.

Warsztaty są częścią programu #Blisko – Blisko, Bliżej, Biblioteka, który promuje działalność biblioteki jako centrum lokalnej aktywności i współpracy. Projekt ten ma na celu integrację społeczności poprzez różnorodne inicjatywy i warsztaty, które angażują mieszkańców do wspólnego działania i rozwijania pasji.

Jeżeli szukacie sposobu na kreatywne spędzenie czasu i chcecie nauczyć się haftu, warto zajrzeć na warsztaty do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. To doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności, zrelaksować się i poznać nowych ludzi. Kolejne zajęcia z haftem (bezpłatne) już w najbliższą sobotę 8 czerwca o godz. 10:00. Zapisy osobiście w bibliotece lub pod numerem telefonu: 61 29 18 072 (liczba miejsc ograniczona). Miejsce: pałac przy ul. Nowowiejska 15.

(AW)

 

Tematem pierwszych warsztatów była kwiecista łąka

Poprzedni
Następny