15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Groźne zderzenie w Śmiłowie

Czworo rannych

Do groźnego wypadku doszło w miniony wtorek  w Śmiłowie, na trasie Szamotuły – Ostroróg. Aż cztery osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Interweniowały służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą oraz uszkodzoną naczepą pojazdu ciężarowego. Dwie osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem straży i znajdowali się w pobliżu, natomiast dwie kolejne osoby znajdowały się wewnątrz samochody. Droga wojewódzka nr 184 była zablokowana. Samochód osobowy marki Fiat Seicento znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast Hyundai znajdował się na drodze – relacjonuje Łukasz Kawka z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż mieszkaniec Przeźmierowa, który kierował samochodem marki Hyundai, wykonując manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Fiat Seicento, którym kierował mieszkaniec Ostroroga. Dodatkowo, kierujący hyundaiem, w wyniku zderzenia przemieścił się i uderzył w wyprzedzany samochód ciężarowy – wyjaśnia st. asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji. – Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Na tę chwilę wiemy, że dwie z nich – pasażerki – doznały obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy – dodaje.

W sprawie policja prowadzi postępowanie, którego celem będzie szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

(mal), KPP

 

Poprzedni
Następny