15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gwiazdor rozdawał gwiazdory

Mikołajkowa parada i jarmark we Wronkach

W niedzielę 11 grudnia gwiazdor paradował po gminie Wronki w obstawie motocyklistów. Tym razem nie był wożony kabrioletem Mercedes SL. Samodzielnie jeździł ze Śnieżynką terenowym Mercedesem G, ozdobionym lampkami choinkowymi.

Szybko zdjął sztuczną brodę, bo miał prawdziwą, krótko przyciętą. Widzący go pierwszy raz musieli się przez moment upewnić, że to ten właściwy gwiazdor. Na postojach rozdawał dzieciom czekoladowe gwiazdory z koszyka dyskretnie uzupełnianego przez pomocników. Chętnie przyjmował uśmiechy w rewanżu i pozował do zdjęć. Trasa parady wiodła sprzed Wronieckiego Ośrodka Kultury przez Wronki, Stróżki, Samołęż, Nową Wieś, Wierzchocin, Ćmachowo, Kłodzisko, Wróblewo, Biezdrowo, Wartosław, ponownie Wronki, Popowo, Chojno, Rzecin, Jasionnę, wroniecki rynek z powrotem przed WOK. Na Facebooku można było oglądać krótkie relacje na żywo z przejazdu.

Kawalkada składała się w dużej mierze z motocyklistów zrzeszonych w sekcji Moto-Wronki oraz ich przyjaciół skrzykniętych z dalekosiężnej okolicy. Dojechały również dwa Fiaty 126p, klasyczny kabriolet Volkswagen Golf i blisko 30-letni Fiat Cinquecento. Wielu uczestników parady wdziało mikołajowe stroje. Było ich widać i słychać z daleka. W Stróżkach czekał na nich świetny grzaniec – bezalkoholowy, według utajnionego przepisu. W niektórych sołectwach zajazd zmotoryzowanej świty Gwiazdora był krótką przerwą w mikołajkach, warsztatach kulinarnych z okazji Bożego Narodzenia bądź w regularnych zajęciach („Fabryka Nadziei” w Rzecinie). W Wierzchocinie dzieci własnoręcznie przygotowywały kartki świąteczne, które Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna we Wronkach przekaże małym pacjentom szpitala, którzy nie mogą spędzić świąt w domach. W Wierzchocinie do zabawy płynnie dołączył sołecki Gwiazdor, który zajechał pod świetlicę na rowerze z przyczepką.

Tego dnia w gmachu Wronieckiego Ośrodka Kultury trwał jarmark bożonarodzeniowy, na którym można było kupić np. ozdoby świąteczne, rzemieślnicze produkty spożywcze, ciepłe skarpety, ręcznie dziergane lalki i zwierzątka, gliniane figury, porcelanę i pierniki upieczone przez zuchy z 11. Gromady Zuchowej „Niezwyciężone Małolaty”.

Gwiazdor mógł wreszcie odsapnąć w cieple, na przygotowanym dla niego fotelu przy choince i śnieżnej ściance, gdzie przyjmował kolejnych gości na nieustającej audiencji. Koncertowała Wroniecka Orkiestra Dęta, a potem przyszedł czas na przedstawienie dla dzieci „Zima stwora Głodomora”, który kiedyś we Wronkach już gościł. Około godz. 17 rozpoczęły się warsztaty piernikowe, a pół godziny później koncert kolęd tercetu „4-Mation”.

RB

Na zdjęciu u góry:

Narastający grzmot silników wyprzedzał mikołajową kawalkadę o kilkaset metrów

 

 

 

Podczas postoju przed świetlicą wiejską w Kłodzisku gwiazdor chętnie fotografował się z najmłodszymi

Kolejka po czekoladowe gwiazdory w świetlicy w Biezdrowie. Tutaj wizyta gości była krótką przerwą w mikołajkach zorganizowanych przez radę sołecką

Gwiazdor i jego świta na chwilę zawitali do Stróżek. Z lewej na stole stoi czerwony garnek ze słynnym grzańcem

Poprzedni
Następny