15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Groźny wypadek w Sędzinach

W środę 31 maja o godz. 7.00 doszło do groźnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów, jeepa compassa oraz audi, w Sędzinach (gm. Duszniki). Cztery osoby odniosły obrażenia.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed naszym przybyciem i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.
W trakcie prowadzonych działań dyżurny został poinformowany, że na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – relacjonuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. I dodaje: – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym wspólnie z ratownikami pogotowia i LPR, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.

W wypadku trzy osoby doznały poważniejszych obrażeń, czwarta lekkich. Jedna została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, natomiast dwie karetkami przewieziono do szpitali w Szamotułach i Poznaniu. Czwarta  osoba po przebadaniu przez ratowników pozostała na miejscu zdarzenia.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany. W działaniach ratowniczych brało udział jednostki straży z Szamotuł, Dusznik i Podrzewia oraz Buku.

(mal), PSP

 

Poprzedni
Następny