15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Groźny pożar w Dobrogostowie

Trzy pojazdy spalone, dwa kolejne nadpalone – to bilans groźnego pożaru jaki wybuchł w środę 2 listopada około godziny 4.50 w Dobrogostowie (gm. Obrzycko).

– Do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego oraz znajdujących się w pobliżu samochodów w miejscowości Dobrogostowo – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.

Na ratunek wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Piotrowo i OSP Słopanowo.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar trzech pojazdów przed warsztatem samochodowym, zagrożone pożarem były kolejne pojazdy oraz budynek gospodarczy – relacjonuje Łukasz Kawka. – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się pojazdy, podaniu jednego prądu gaśniczego w obronie na pobliski budynek gospodarczy, schłodzeniu karoserii pojazdów oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Spaleniu uległy dwa samochody osobowe i pojazd dostawczy, nadpaleniu uległ ciągnik rolniczy oraz samochód dostawczy. Straty wstępnie oszacowano na ok. 50 tys. zł, natomiast mienie uratowane na ok. 500 tys. zł.

(mal), PSP

 

 

 

Poprzedni
Następny