15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Grobla nadal nieprzejezdna

Przebudowa czterech ulic w mieście

           Od listopada ubiegłego roku trwa przebudowa jednej z krótszych ulic w Pniewach, ul. Grobla. Zadanie to jest jednym z czterech elementów „Przebudowy układu komunikacyjnego” w mieście.

Niewielka, jednokierunkowa ul. Grobla jest traktem wiodącym z pniewskiej starówki, w kierunku głównego skrzyżowania w mieście. Jakość nawierzchni, a także chodników od lat nie wpływała dobrze na estetykę najstarszej części Pniew. Toteż projekt poprawy wizerunku tej ulicy znalazł się w szerszym opracowaniu „Przebudowy Układu Komunikacyjnego”. Pierwsze dwa zadania w ramach przebudowy zostały zrealizowane w roku ubiegłym, a dotyczyły budowy nawierzchni w ul. Tęczowej i przebudowy ul. Spacerowej. Ostatnie zadanie będzie dotyczyło przebudowy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Tymczasem najbardziej czasochłonną inwestycją do tej pory jest przebudowa ul. Grobla. Ulica przebiegająca od ul. Szkolnej w kierunku ul. Wolności będzie miała zmienioną nawierzchnię. Asfalt zostanie wymieniony na nawierzchnię z kostki brukowej szarej typu starobruk. Chodniki również będą zbudowane z kostki brukowej szarej typu starobruk. Zaprojektowano również zatokę parkingową z kostki brukowej grafitowej typu starobruk. W zakres zadania wchodzi również przebudowa istniejącej kanalizacji deszczowej wraz z montażem studzienki betonowej, przebudowa sieci elektroenergetycznej, przebudowa sieci oświetlenia drogowego, roboty przygotowawcze, ziemne i rozbiórkowe. Prace na ul. Grobla rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. Termin realizacji przebudowy całego układu określono na 31 maja 2023 roku.

Poprzedni
Następny