15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Grali w tenisa, wędkowali i strzelali

Czterdziestolecie wronieckiego cechu świętowano na różne sposoby, także spędzając czas sportowo i rekreacyjnie. Przez weekend 10-11 września na wronieckich kortach „Artenis” w Stróżkach rozegrano Amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar 40-lecia Cechu. Wzięło w nim udział 22 tenisistów i tenisistek. Nikt nie odpuszczał, więc rekordziści spędzali na korcie nawet 6 godzin. Kobiety były w mniejszości, więc rozgrywki w singlu rozpoczęły się ćwierćfinałami. Pierwsze miejsce zajęła Beata Lisowska, drugie – Mariola Kropaczewska, a trzecie ex aequo Aneta Bąk i Krystyna Jarysz. Singiel mężczyzn rozpocząć się od 1/8 finałów. Wygrał Przemysław Kowalik przed Krzysztofem Zerbstem. Trzecie miejsce zajęli ex aequo Andrzej Zerbst i Robert Małecki.

W sobotę 10 września w Olszynkach nad Wartą odbyły się Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar 40-lecia Cechu. Na liście uczestników zapisało się 23 uczestników. Rozstrzygnięcie zawodów nastąpiło około godz. 13:00 po czterech godzinach punktowanego wędkowania. Pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Duda (5,62 kg), drugie Marcin Rzepczyński (4,76 kg), a trzecie Roman Sikora (4,44 kg). Na dalszych miejscach znaleźli się Henryk Zastróżny (3,92 kg), Fabian Staszek (3,82 kg), Leszek Bartol (3,31 kg), Damian Walkowiak (3,1 kg), Arkadiusz Białek (2,98 kg) i Andrzej Proch (2,96 kg).

W niedzielę 11 września na strzelnicy Wronieckiego Bractwa Kurkowego w Popowie rozegrano Otwarty Turniej Strzelecki o Puchar 40-lecia. W strzelaniu do Tarczy 40-lecia wygrał Mikołaj Staszek przed Hanną Wrembel i Grzegorzem Wremblem. W zapadkach najlepszą celność miał Mikołaj Staszek przed Januszem Gomółką i Sylwią Mejzą. Okolicznościowego kura ustrzelił Paweł Kahl. Dyplomy, nagrody i puchary najlepszym strzelcom wręczał starszy cechu Roman Nawrot i szefowa biura cechu Grażyna Kęsy.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców wrześniowych imprez cechowych pochodziły z linii modelowej małych urządzeń AGD marki Amica. Uwagę zwracały unikatowe, ręcznie wykańczane puchary zamiast typowych „blaszaków” kupionych w hurtowni.

RB

 

Foto:

Pamiątkowe zdjęcie uczestników otwartych zawodów wędkarskich o Puchar 40-lecia Cechu Rzemiosł Różnych we Wronkach

Poprzedni
Następny