15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Gładki asfalt do bloków w Rudkach

Ponad 1,8 mln złotych na modernizację pięciu odcinków dróg

W pierwszej połowie listopada rozpoczęła się modernizacja dwóch odcinków ulic gminnych w Rudkach. Jest jedną z pięciu części zamówienia, które na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. w Szamotułach.

Na ulicy przy blokach drogowcy układali nową warstwę ścieralną na starym asfalcie (miejscami głęboko schowanym pod warstwą piasku), po wcześniejszym uzupełnieniu największych ubytków i wykonaniu warstwy wyrównawczej. Na drugim odcinku koło stawu ułożono warstwę wiążącą na istniejącej od kilku lat podbudowie z kruszywa i finałową ścieralną warstwę asfaltu.

Przebudowa w Rudkach jest jedną z pięciu części zamówienia, które realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. w Szamotułach na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg. Za wszystkie 5 zadań firma zaproponowała w postępowaniu cenę 1 838 416,43 zł brutto. Na liście do zrobienia są również gminne ulice w Bobulczynie, Bininie, Wielonku oraz ulica Ogrodowa w Ostrorogu.

RB

W poniedziałek 14 listopada trwały prace przy przebudowie dwóch dróg gminnych ulic w Rudkach. Na zdjęciu – widok na ulicę przy blokach.

Poprzedni
Następny