15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Festyn odpustowy w Psarskiem

Do wygrania telewizor i pralka

            Tegoroczne uroczystości odpustowe w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Psarskiem podzielono na dwa etapy: część religijną i świecką.

15 sierpnia, w dniu liturgicznego wspomnienia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, mszę św. odpustową w kościele parafialnym odprawił ks. prof. Bogdan Częsz. Uroczystości kościelne zakończyły się procesją wokół kościoła.

Część festynowa odbyła się w sobotę 19 sierpnia na miejscowym boisku sportowym. Tutaj organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci i dorosłych. Główną i najbardziej pożądaną atrakcją corocznego festynu jest loteria, której dochód przeznaczany jest na prace w miejscowej świątyni. A wśród najcenniejszych nagród znalazły się telewizor, pralka czy odkurzacz.

Zanim jednak doszło do losowania nagród, parafianie spędzali czas zwiedzając stoiska z rękodziełem, słuchając muzyki Czerwonych Gitar, w wykonaniu zespołu Albatros, dzieci korzystały z dmuchanych zamków, z przejażdżek bryczką i z zabaw ze strażakami. Dla uczestników festynu przygotowano stoiska gastronomiczne z grillem, wypiekami i kawą. Zwieńczeniem festynu odpustowego była zabawa taneczna, prowadzona przez zespół Jurad.

(sc)

Zdjęcie: Podczas festynu wystawiono stoiska z rękodziełem

Poprzedni
Następny