15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dzień Strażaka we Wronkach

Uroczysty apel z odznaczeniami dla druhów

W środę 4 maja, czyli Dzień Strażaka, wronczanie mogli oglądać na ulicach miasta przejazd wozów bojowych z terenu całej gminy Wronki. Poprzedziły go msza w kościele na Borku i apel.

Zbiórkę delegacji jednostek z gminnych OSP zarządzono na palcu manewrowym przy remizie OSP Wronki. O godz. 17:30 rozpoczęła się msza święta w intencji strażaków. Koncelebrowali ją kapelan strażaków z gminy Wronki ks. Paweł Pawlicki i ks. proboszcz parafii na Borku Tadeusz Łukowiak. Po nabożeństwie przed kościołem nastąpiło poświęcenie wszystkich samochodów strażackich i uroczysty apel.

Życzenia strażakom z okazji ich święta złożyli prezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szamotułach dh Zenon Pawlaczyk, wiceburmistrz Robert Dorna i przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wronki Piotr Rzyski. Przedstawiciele OSP odebrali pisemne podziękowania za pomoc w trakcie pandemii.

Apel był doskonałą okazją do przekazania odznaczeń z rąk Zenona Pawlaczyka. Prezes miejsko-gminnego związku ZOSP dh Stefan Kaszkowiak został odznaczony odznaką honorową „Semper Vigilant” (j. łac. „zawsze czuwający”), a druhowie z OSP Wartosław Maciej Barłóg i Kamil Waroś odznaką „Strażak Wzorowy”. Największą atrakcją dla obserwatorów był przejazd kolumny 16 samochodów strażackich ulicami Wronek.

RB

 

Na zdjęciu u góry:

Po nabożeństwie kapelan strażaków z gminy Wronki ks. Paweł Pawlicki sążniście poświęcił i zgromadzonych, i strażackie samochody parkujące pod kościołem

 

 

Druhowie z OSP Wartosław – Maciej Barłóg i Kamil Waroś – zostali uhonorowani odznaką „Strażak Wzorowy”

 

Przed godziną 19 ulicami Wronek ruszyła parada strażackich samochodów z wszystkich jednostek OSP na terenie gminy

Poprzedni
Następny