15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dzień Patrona w szamotulskim „Rolniku”

Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach to uroczystość, która wpisała się na stałe do kalendarza szkolnych akademii popularnego „Rolnika”. Stanisław Staszic jest od wielu pokoleń autorytetem dla uczniów. Co roku uczniowie i nauczyciele przywołują sylwetkę i ideały swojego patrona. Odwaga w myśleniu i działaniu, troska o dobro drugiego człowieka, wiara w postęp i potrzebę nauki – to ideały ważne dla młodych ludzi wczoraj i dziś.

27 stycznia, w przededniu ferii zimowych, społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach spotkała się by uhonorować dyplomami osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze oraz przedstawić życiorys Staszica nowym uczniom z klas pierwszych.

Stanisław Staszic twierdził, że: „Talent jest jak kawałek metalu: szlachetnego ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość wielką mu nada”.

Uczniowie szkoły podtrzymują szkolne tradycje i realizują swoje pasje. W tym dniu wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne z zakresu muzyki, rysunku, recytacji, pokazu florystyki, gwary szamotulskiej, akrobacji na rowerze, sztuki kulinarnej czy sukcesów w sporcie w atletyce i jeździe konnej. Przed uroczystym apelem można było podziwiać prace plastyczne uczniów na wystawie w holu głównym szkoły.

(pg)

FOTO: Sztuka kulinarna w „Rolniku” wkracza na coraz wyższy poziom

Poprzedni
Następny