15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Dzieci zza miedzy” wygrały tegoroczny przegląd teatralny

Czarna Księżniczka pełna radości

      Młodzi wielbiciele teatru wrócili w czwartek 26 stycznia na deski sceniczne kina „Halszka”, aby powalczyć o statuetkę Czarnej Księżniczki podczas XXI Przeglądu Teatrów Dziecięcych zorganizowanego przez Szamotulski Ośrodek Kultury.
      Zgłosiło się pięć trup teatralnych: „Zatroskane Dzieci” ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, „Koszałki Opałki” ze SP nr 2 w Szamotułach, „Klasa 3C” z SP nr 1 w Szamotułach, „Dzieci zza Kurtyny” działające przy SzOK-u oraz „Wesołki Power” z SP nr 2 w Szamotułach.
    – Czarna Księżniczka, czyli Halszka z Ostroga i legenda związana z maską na jej twarzy, nie ma happy endu. Nasza statuetka trzyma maskę teatralną i nie chowa za nią twarzy. Wasze dzisiejsze spotkanie z teatrem to historia z happy endem, bo może dać wam dużo radości. Życzę Wam, abyście byli dzisiaj sobą, postaciami bez masek i abyście się przede wszystkim dobrze bawili – mówił podczas rozpoczęcia przeglądu Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Aktorzy z jury – Karolina Martin oraz Marek Cyris – zdecydowali, że „Dzieci zza Kurtyny”, które zaprezentowały spektakl „Bajka o rycerzu bez konia”, wygrały tegoroczną edycję przeglądu teatralnego (na zdjęciu). Wyróżnienie przypadło grupie teatralnej „Zatroskane Dzieci”, która bardzo odważnie zagrała w etiudzie teatralnej „Zespoleni”. Obie grupy od lat prowadzi Piotr Witoń. Tytuł i dyplom najlepszej aktorki przypadł Aleksandrze Kasprzyk, a najlepszym aktorem został Dorian Pajor.

Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa, opiekunowie grup podziękowania, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody oraz oczywiście rzeźbę statuetkę Czarnej Księżniczki.

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za wasze aktorskie kariery – dodaje dyrektor Michalak.

(red.)

 

Poprzedni
Następny