15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dwa rozbite auta, jedna osoba ranna

W piątek 24 listopada około godz. 16.35 doszło do wypadku w Zielonejgórze. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. Wiejską i Zamkową zderzyły się dwa samochody – BMW i VW Transporter. Do działań ratunkowych natychmiast wyjechali ratownicy z PSP Szamotuły oraz OSP Obrzycko i OSP Piotrowo.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem straży i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu  pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.
Jedna osoba poszkodowana w wypadku – kierująca BMW – po przebadaniu przez ratowników pogotowia ratunkowego została przewieziona do szpitala, natomiast druga pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny