15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Duszek” zaprosił do siebie

X Turniej Bocci w Dusznikach

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Duszek” z Dusznik po raz dziesiąty było organizatorem turnieju w bocci. Zaproszenie na zawody otrzymały stowarzyszenia i instytucje, pracujące na co dzień z osobami niepełnosprawnymi.

W tym roku „Duszek” obchodzi dziesięciolecie działalności. Stowarzyszenie powstało wiosną 2012 roku z myślą o opiece nad osobami niepełnosprawnymi. Celem „Duszka” jest organizowanie różnego rodzaju zajęć, imprez integracyjnych, ale przede wszystkim niesienie pomocy w ich codziennych zmaganiach. Prezesem stowarzyszenia jest Bernadeta Augustyniak.

Co roku stowarzyszenie zaprasza do Dusznik na turniej bocci. Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce. Stałą dyscypliną paraolimpijską stała się od igrzysk w Barcelonie w 1992 roku. Obok goalballa i dyscyplin uprawianych na wózkach jest dyscypliną paraolimpijską niemającą swojego odpowiednika w programie olimpijskim. W tym roku z zaproszenia „Duszka” skorzystały: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grońsku, WTZ w Dusznikach, WTZ w Szamotułach, WTZ we Wronkach, Centrum Integracji i Rehabilitacji w Szamotułach, Stowarzyszenie Szamotuły, Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” z Wronek, Klub Sportowy Indra z Kaźmierza, Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach, Środowiskowy Dom Samopomocy z Sielinka. Wraz z zaproszonymi do rywalizacji w dusznickiej sali sportowej przystąpili gospodarze – członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Duszek”. Rywalizacja rywalizacją, ale nie o zwycięstwa i najwyższe miejsca na podium chodziło. Tego rodzaju spotkania – zawody mają na celu integrację środowiska, rehabilitację poprzez ruch, a przede wszystkim wywołanie pozytywnych emocji. I to się powiodło.

Na zakończenie zawodów wszystkie drużyny otrzymały puchary, medale i upominki, które wspólnie wręczali wójt gminy Duszniki Roman Boguś i radna Justyna Bachorz.

(sc)

Zdjęcie: Zwieńczeniem zawodów było wręczenie medali wszystkim uczestnikom

Poprzedni
Następny