15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dostali lepszy model

Doceniona aktywność strażaków z Sędzin           

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędzinach otrzymała samochód do akcji ratowniczych. Odradzająca się formacja będzie miała do dyspozycji dziesięcioletniego Forda Transita.

Przez lata jednostka OSP Sędziny nie należała do najaktywniejszych w gminie Duszniki. W ostatnim czasie nastąpiła jej reaktywacja, do pracy społecznej włączyli się młodzi mieszkańcy sołectwa, ich działalność już jest widoczna w gminie.

W ostatnim czasie jednostka zaczęła się dynamicznie rozwijać. Przy wsparciu sponsora i naszym zostało założone alarmowanie selektywne. Dzięki temu jesteśmy bardziej zauważalni w Państwowej Straży Pożarnej. W tym roku już 22 razy byliśmy wzywani do akcji. Od zaprzyjaźnionej jednostki otrzymaliśmy pompę szlamową. Ostatnio dostaliśmy dofinansowanie, za które kupiliśmy sprzęt do ratownictwa – mówi prezes OSP Sędziny Mateusz Banaś.

Dużym wsparciem prezesa jest komendant jednostki Błażej Fornalik. Wraz z pozostałymi strażakami udzielają się społecznie, biorą udział w rożnych akcjach charytatywnych, planują założyć Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Czynnych strażaków w OSP Sędziny jest obecnie siedemnastu, w tym sześć kobiet. Działalność jednostki chwali wójt gminy Roman Boguś.

Dzięki przychylności władz gminy, 1 października jednostka świętowała pozyskanie samochodu do działań ratowniczych. Dziesięcioletni Ford Transit spełnia oczekiwania druhów, którzy do tej pory mieli do dyspozycji wysłużonego Żuka. Ford służący do tej pory do innych celów został dostosowany do potrzeb strażaków, ma zbiornik wody o pojemności 250 litrów. Prezes i komendant już myślą o jego doposażeniu.

(sc)

Poprzedni
Następny