15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dopisały wędkarki i goście

Spora frekwencja na pierwszych zawodach

Ruszył sezon w kole Polskiego Związku Wędkarskiego w Ostrorogu. Pierwsze zawody zostały poprzedzone wiosennymi porządkami. Posprzątano śmieci i naprawiono pozimowe uszkodzenia.

W sobotę 19 marca członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego z koła Ostroróg umówili się na sprzątanie brzegów łowiska Klemensowo-Torfiska. Naprawili kładkę pozwalającą suchą nogą przejść między Morminem a Torfiskami. Przykleili papę na dachu wiaty, zerwaną podczas lutowej wichury.

Wreszcie, w niedzielę 27 marca na Torfiskach, odbyły się pierwsze w tym roku klubowe zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostroróg. W zawodach udział brało 22 zawodników, w tym cztery kobiety i goście z Pniew, którzy w inny dzień również sprzątali łowisko. Gorąca kiełbasa pieprzowa znad ogniska znalazła wielu amatorów, gdyż podczas zbiórki o godz. 7 rano temperatura wynosiła -4ºC.

Zawody wygrał Grzegorz Wachowiak z wynikiem 3,35 kg. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Dolaciński (2,68 kg), na trzecim Marek Ryżykow (1,62 kg), a na dalszych pozycjach Piotr Mazurek (1,16 kg), Agata Bober (0,85 kg) i Filip Trojanowski (0,71 kg).

Atmosferę trochę psuła świadomość, że mogły to być ostatnie zawody w tym miejscu. W kwietniu wygasa dzierżawa łowiska na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego. Jeżeli nie uda się jej odnowić, to wędkarze z Ostroroga i okolic będą musieli wybierać inne akweny. Werdykt zapadnie w Państwowym Gospodarstwie Wodnym „Wody Polskie”.

RB

Foto: Puchary dla najlepszych i wianki dla wędkarek wręczał burmistrz Roman Napierała

Poprzedni
Następny