15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Do Obrzycka przyszły dodatkowe pieniądze

Plac Lipowy z nowym asfaltem

Do końca zbliża się przebudowa miejskich jezdni i chodników przy placu Lipowym w Obrzycko. Wkrótce pojawi się nowa nakładka asfaltowa na ul. Podgórnej. Na konto Urzędu Miasta wpłynęły dodatkowe pieniądze, więc być może uda się wyremontować również ulicę Prusa.

Na sesji Rady Miasta w poniedziałek 10 października burmistrz Igor Kołoszuk poinformował: – To zadanie jest już praktycznie ukończone. Trwają jeszcze prace wykończeniowe. Za tydzień-dwa będzie wykonane oznakowanie poziome i będą ustawione nowe znaki pionowe przy szkole ustalające parking dla autobusów i strefę Kiss & Ride. Wtedy rozpoczną się końcowe prace na ul. Podgórnej. Termin realizacji tych zadań jest niezagrożony. Mieszkańcy zgłaszają na bieżąco pewne sprawy do załatwienia w toku prac np. wysokość chodników i odwodnienie.

Burmistrz zwrócił się do radnych, żeby do następnej sesji podjęli decyzję, co począć z ulicą Prusa. Ze względu na dużo wyższą cenę remontu, uzyskaną w przetargu, początkowo remont miał być odłożony na rok 2023. Na szczęście właśnie zaczął rysować się optymistyczny scenariusz:

Po zakończeniu tych dwóch zadań (pl. Lipowy i ul. Podgórna – przyp. red.) będziecie musieli państwo zastanowić się co dalej. Wpłynęła część dodatkowych, obiecanych środków na konto miasta, co teoretycznie czyni możliwym remont ul. Prusa jeszcze w tym roku. Decyzja będzie należała do Rady Miasta. Jeśli będzie taka wola, to pójdziemy w to zadanie – powiedział burmistrz.

RB

 

FOTO:

Plac Lipowy ma już gładkie nawierzchnie jezdni zarządzanych przez Urząd Miasta. Bardzo dobrym pomysłem jest wyniesione przejście dla pieszych koło szkoły przy połączeniu placu Lipowego z ul. Prusa. Czekamy jeszcze na oznakowanie poziome i pionowe.

Poprzedni
Następny