15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Do biblioteki nie tylko po książki

„Czytanie łączy pokolenia” i spotkania z Martynką

Szamotulska biblioteka publiczna ma w tym roku urozmaicone propozycje dla najmłodszych. Dużym powodzeniem cieszy się przedsięwzięcie pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.

W ramach cyklu seniorzy czytają najmłodszym. Po wysłuchaniu przekazywanych im treści, dzieci wspólnie bawią się. Mogą też rozejrzeć się po półkach bibliotecznych, przeglądając książki, które je zaciekawią.

26 października trzylatki z Przedszkola Uniwersytet Milusiński spotkały się z Felicją Stefańską, byłą nauczycielką w szkole podstawowej. W jej wykonaniu dzieci wysłuchały bajkę o tym „Jak myszka Alicja nauczyła się  ostrożności”.

Najmłodszym dedykowane są również spotkania z Martynką. Główna bohaterka książek Gilberta Delahaya ma przygody na każdą porę roku.

Pierwsze zajęcia z tej serii odbyły się 26 września. 5 i 6-latki z przedszkola Miś poznały Martynkę za sprawą opowiadania „Nowa koleżanka”, w którym główna bohaterka rozpoczyna rok szkolny. Przedszkolaki szukały na globusie Indii, pokazując gdzie się znajdują. Następnie samodzielnie wykonywały mini akwarium. Powstały piękne, kolorowe rybki z papieru, z których każda otrzymała swój domek. Na zajęciach z Martynką zjawiły się także 5-latki z przedszkola Rzepka.

W październiku z kolei maluchy poznały przyjaciół książkowej bohaterki Martynki – Anię i Krzysia. Wraz z nimi wybrały się do lasu, spotykając tam jego mieszkańców. Przygotowały też prace plastyczne – sówkę w dziupli.

Bibliotekę odwiedziło ponad 160 dzieci z przedszkoli Uniwersytet  Milusiński, Jaś Wędrowniczek, Rzepka i Miś, ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przyborowie oraz z Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach.

Najmłodsi uczestniczą również w warsztatach doświadczeń. W ich trakcie dzieci poznawały tajniki kosmetologii, wyrabiając mydełka a także tworzyły własnoręczne czekoladki ze smakowitymi dodatkami.

 

Foto: Trzylatki z przedszkola Uniwersytet Milusiński podczas spotkania z Felicją Stefańską, byłą nauczycielką w szkole podstawowej

Poprzedni
Następny