15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Dla radnych mieszkańcy Lulinka to trzecia kategoria”

Ostry spór o ulicę Słoneczną na sesji rady miejskiej

Przed tygodniem pisaliśmy o kontrowersjach jakie budzi planowana przez  burmistrza Szamotuł budowa ulicy Słonecznej w Lulinku. Tematem zajęła się ostatnio rada miejska. Dyskusja była gorąca.

Kontrowersje wyniknęły stąd, że gminie Szamotuły zabrakło dwóch milionów złotych na modernizację dość istotnej w stolicy powiatu ulicy Wiśniowej (gmina zrezygnowała w związku z tym z 1 mln zł dotacji rządowej), za to znalazły się dwa miliony na przebudowę niezbyt ruchliwej ulicy Słonecznej w Lulinku. Poza tym drogi wiejskie, mniej istotne, burmistrz do tej pory budował w zachwalanym przez siebie tanim systemie pasowym, Słoneczna miała zaś powstać w systemie tradycyjnym, z nawierzchnią z pozbruku. Radny Bartosz Węglewski tłumaczy decyzję burmistrza rozpoczynającą się kampanią wyborczą przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. W piątek 17 listopada samorządowcy debatowali na sesji rady nad przyszłością Słonecznej.

Szczegóły w poniedziałkowej „Gazecie”

 

Na zdjęciu: – Nie wiem, czy to jest droga prowadząca do Paryża, że nie może być pasówką? Czy państwo aby nie sugerujecie się tym, kto tam mieszka? – pytała Grażyna Augustyniak i zaproponowała wycofanie Słonecznej z wykazu dróg do budowy

Poprzedni
Następny