15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Demaskować program PO

Nowoczesny komunizm

            Jednym z wiodących tematów ostatnich tygodni w przestrzeni publicznej jest raport organizacji C40 Cities. Do sprawy odnieśli się politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas briefingu prasowego w Szamotułach.

Raport organizacji, skupiającej między innymi stolicę Polski odnosi się do zmian klimatycznych. Sugeruje się w nim ograniczenie spożycia mięsa, nabiału, ilości samochodów, czy ograniczenia zakupu odzieży. W miniony poniedziałek, 6 marca w biurze Prawa i Sprawiedliwości w Szamotułach do tematu odnieśli się wojewoda Michał Zieliński i poseł Marta Kubiak.

Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski jest zwolennikiem wprowadzenia zasad C40 Cities. Jest to przede wszystkim program ograniczenia wolności Polaków. Program, który nie pozwoli nam na codzienne wybory, dlatego, że ma decydować o tym co jemy, w co się ubieramy, w jaki sposób poruszamy się po świecie. To będzie ograniczać naszą wolność. Platforma Obywatelska, po ujawnieniu tej sprawy bagatelizuje ją. Mówi, że to tylko miękkie wytyczne, że to takie tylko wskazówki. Nie bądźmy naiwni. Biorąc pod uwagę historię działania Platformy Obywatelskiej wiemy, że wcześniejsze zapowiedzi dotyczące podwyższenia wieku emerytalnego, podwyższenie podatków były przed wyborami dementowane, bo nie spotykały się z aprobatą społeczną. Natomiast tuż po wyborach PO podwyższyła wiek emerytalny i podatki. Bądźmy czujni. Musimy na to zagrożenie mocno odpowiadać. To autentyczne zagrożenie naszych codziennych wyborów. To ograniczenia w spożyciu mięsa, to ograniczenia możliwości poruszania się, to ograniczenia naszych możliwości w zakupach ubrań. To głosi Rafał Trzaskowski, który mówi, że jeżeli Platforma Obywatelska dojdzie do władzy, przyspieszy ten protest. Jedna z przedstawicielek opozycji mówi, że produkcja hodowlana musi przejść do historii. Jest to więc bardzo duże zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Jeżeli do tego dojdzie, musimy liczyć się z dużymi ograniczeniami w spożyciu mięsa. Według projektu C40 Cities, będziemy mogli spożyć średnio 4 dag mięsa dziennie. Warto demaskować już teraz program Platformy Obywatelskiej – mówił wojewoda Michał Zieliński.

Poseł Marta Kubiak nazwała pomysł C40 Cities programem Korea Północna+. Ograniczenia zaproponowane w raporcie nazwała nowoczesnym komunizmem.

Korea Północna+ drodzy państwo. To jest raport C40 Cities, czyli program Platformy Obywatelskiej, zaprojektowany przez postępowych Europejczyków, którzy są nazywani tu i ówdzie ekoterrorystami. Program ten doprowadzi do tego, że nie tylko będziemy mieć zamknięte lasy, ale też kartki na mięso, nabiał czy też samochody. Po wprowadzeniu – pod płaszczykiem ideologii – w życie tych wszystkich wytycznych, nazywanych przez Platformę Obywatelską luźnymi wytycznymi spowoduje to, że Polacy będą mieli życie o wiele trudniejsze i o wiele bardziej wymagające. Zorientowawszy się, jakie poruszenie w społeczeństwie wywołała, Platforma Obywatelska mówi, że nie ma się czym przejmować, bo to są tylko miękkie rekomendacje. Doskonale wiemy jak było z podnoszeniem podatków i podwyższeniem wieku emerytalnego. Największymi trucicielami na świecie są Chiny i Indie. „Za Chiny” nie jestem w stanie stwierdzić, dlaczego europejscy ekoterroryści uznali, że mieszkańcy Europy mają ponosić tak wielkie koszty wprowadzania tych wytycznych i miękkich rekomendacji – jak powtarza pan prezydent Rafał Trzaskowski. Kwestie dotyczące ilości spożywanego mięsa, ilości nabiału, odzieży oraz czy możemy latać, już w Polsce mieliśmy. To się nazywało komuną. Program Platformy Obywatelskiej do nowoczesny komunizm – uważa poseł Marta Kubiak.

(sc)

Zdjęcie: W szamotulskim biurze PiS, politycy tej partii komentowali raport C40 Cities

Poprzedni
Następny