15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dancing Stars z Kaźmierza i Twister z Pniew najlepsi

W Kaźmierzu odbywał się XXII Festiwal Tańca

Festiwal Tańca odbył się w sobotę 8 czerwca, jak zwykle przy szkole podstawowej. Tym razem na profesjonalnej scenie z zadaszeniem zatańczyło 17 zespołów. W konkursie tanecznym brało udział blisko 280 tancerzy, a ich zmagania podziwiała liczna widownia.

Zespoły przyjechały z różnych zakątków całej Wielkopolski, aby popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi w Kaźmierzu. Poza konkursem natomiast wystąpiły Rozalia i Marika – uczennice z klasy Ve, grupa Hajdasz, a także zespół wokalny pod kierunkiem Roberta Winieckiego. Gościem specjalnym był z kolei Damian Olejniczak, laureat XV edycji programu telewizyjnego Mam Talent, który zachwycił wszystkich pokazem żonglerki piłkami do koszykówki.

W czasie przerwy, kiedy obradowało jury, ze sceny do wspólnej zabawy i tańca zaprosiła wszystkich Martyna, instruktor salsation – miksu tańca i fitnessu. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wspaniały sukces – I miejsce w kategorii klas IV-VI – osiągnął zespół z Kaźmierza „Dancing Stars”. Grupę prowadzi pani Karolina Teresiak.

Mam nadzieję, że prezentowany przez zespoły taniec dostarczył jego twórcom  i obserwatorom wielu emocjonalnych wzruszeń związanych z jego wykonaniem oraz towarzyszącą mu formą, treścią, muzyką i estetyką – mówi organizator XXII Festiwalu Tańca Małgorzata Śląska.

Jak co roku, festiwalowi towarzyszył festyn rodzinny. Rada rodziców przygotowała bufet, w którym można było kupić pyszne potrawy, a do kawy i herbaty można było dokupić słodkie ciasta przygotowane przez rodziców uczniów. Były stoiska, gdzie można było pomalować twarz, zrobić świecący w nocy tatuaż brokatowy, a nawet zaprojektować własną bransoletkę. Uczniowie klas piątych wykonali obrazy na płótnach – takie od serca – odwołując się do ponadczasowych wartości: dobra, piękna i prawdy, które są pożądane i cenione w życiu każdego z nas. Prace można było podziwiać w holu budynku C.

Na orliku z kolei odbywały się mecze: w piłkę nożną – ojcowie kontra synowie oraz w piłkę siatkową – mamusie kontra córusie. Dużym powodzeniem cieszyły się harce na trampolinach oraz fotobudka, którą przygotowała jedna z mam, Iga Bruens. Działała również loteria fantowa, a nowością było przeprowadzenie gry rodzinnej, która zakończyła się podsumowaniem na scenie.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem uczestników czuwali strażacy z OSP Ostroróg, których zaprosił Zenon Pawlaczyk.  – Dziękuję współorganizatorom: Starostwu Powiatowemu w Szamotułach, BPiCK w Kaźmierzu, radzie rodziców, dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, urzędowi gminy i licznym sponsorom. Zapraszam za rok na kolejne kaźmierskie spotkanie festiwalowe. Niech taniec stanie się jednym ze sposobów cudownego spędzenia wolnego czasu, zajęciem, które można wykonywać do późnej starości – dodaje pani Małgorzata.

(red.)

Grupa taneczna Twister junior z Pniew z pucharem za zajęcie I miejsca

Poprzedni
Następny