15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Brama Puszczy już w sobotę

Brama Puszczy to tradycyjna impreza leśników, przedsiębiorców leśnych, zakładów usług leśnych i miłośników Puszczy Noteckiej, organizowana od lat w Obrzycku. Pierwszy festyn został zorganizowany w roku 2010, ale nie była to pierwsza tego typu impreza.

– Wcześniej też organizowałem takie spotkania ludzi lasu, ale one nie miały żadnej formalnej nazwy – mówi Przemysław Nowak, pomysłodawca i organizator Bramy Puszczy. – Zaczęło się od tego, że zapraszałem jakiś zespół trębaczy myśliwskich, którzy występowali na Rynku. Takie były początki. Teraz mamy dużą imprezę organizowaną przez trzy nadleśnictwa: Oborniki, Sieraków i Pniewy.

Już w najbliższą sobotę 22 czerwca Brama Puszczy po raz trzynasty zagości na obrzyckim Rynku. Festyn rozpocznie o godz. 16.00 występ młodych talentów ze Szkoły Podstawowej w Obrzycku, a następnie Diana Prentka zaśpiewa największe przeboje polskie i świata. Na 16.50 organizatorzy zaplanowali oficjalne otwarcie Bramy Puszczy, a tuż po nim na scenie pojawi się Ksenia Shaushyshvili (wokal), Andrij Melnyk (akordeon) i Barbara Szelągiewicz (skrzypce) z najpiękniejszymi melodiami świata.

Jakie jeszcze atrakcje przygotowali leśnicy? Zabawy dla dzieci, degustację dziczyzny, koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu sygnalistów z Goraja, koncert zespołu Milano, zbijanie budek lęgowych dla ptaków, leśne atrakcje, mobilne muzeum leśnictwa i oczywiście stoiska gastronomiczne. Warto w sobotę wpaść do Obrzycka.

FOTO: Jedną z atrakcji Bramy Puszczy będzie zbijanie budek lęgowych dla ptaków

Poprzedni
Następny