15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Czy uda się utwardzić Kościelną i Żniwną?

Gmina Ostroróg musi znaleźć 40% środków

W poniedziałek 7 lutego Urząd Miasta i Gminy Ostroróg dostał informację o przyznaniu sążnistego dofinansowania w kwocie 1 243 486,53 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych). Dotacja ma pomóc przy przebudowie ulicy Kościelnej i Żniwnej w Ostrorogu, ale nie wystarczy.

Radni zostali uświadomieni o sytuacji na posiedzeniu komisji gospodarki, rolnictwa, finansów i budżetu we wtorek 21 lutego. Ratusz podzielił zadanie modernizacji ul. Kościelnej i Żniwnej na trzy odcinki. Do dwóch udało się zdobyć dofinansowanie. Jest obietnica przekazania 896 022,48 zł na przebudowę części ul. Żniwnej i 347 464,05 zł na odcinek ul. Kościelnej. Trzeci odcinek nie spełnił wymogów. Do rządowej dotacji ponad 1,243 mln zł na dwa odcinki trzeba będzie znaleźć około 400 tys. zł wkładu własnego i drugie tyle na budowę trzeciego odcinka. W sumie niebagatelne 800 tys. zł.

Zastępca burmistrza Janusz Stanke powiedział: – Staniemy przed dylematem znalezienia sporych pieniędzy, żeby wykorzystać to dofinansowanie. W najbliższym czasie pani skarbnik będzie szukać. – Burmistrz Roman Napierała dodał: – Tutaj jest 70% dofinansowania, więc trzeba brać. Bogatsze gminy od nas miały mniejsze dofinansowania na tym etapie.

W poszukiwaniu brakujących pieniędzy na odcinek trzeci UMiG Ostroróg złoży wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

RB

 

RZniw09

Na ulicy Kościelnej i Żniwnej (do agronomówki) w Ostrorogu mają być utwardzone lub zmodernizowane jezdnie i chodniki. Parking przy kościele pozostanie nietknięty. Nie leży na działce należącej do gminy

Poprzedni
Następny