15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

BMW w płomieniach

Niezwykle dramatycznie wyglądało zdarzenie do jakiego doszło w piątkowy ranek w Słopanowie. Osobowe BMW po uderzeniu w tył autobusu stanęło w płomieniach.

Była godzina 7.16, kiedy dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu i autobusu oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Słopanowo na drodze wojewódzkiej nr 185. Na miejsce natychmiast wyjechały służby ratunkowe, oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach także wozy bojowy OSP Słopanowo, OSP Obrzycko, pogotowie ratunkowe oraz policja.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki BMW, który uderzył w tył autobusu. W wyniku zdarzenia doszło do pożaru samochodu osobowego, który znajdował się na drodze. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb i znajdowali się pod opieką świadków zdarzenia – relacjonuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.
I dodaje: – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się pojazd, rozłączeniu akumulatorów, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników medycznych została przewieziona do szpitala w Szamotułach. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny