15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bezapelacyjne zwycięstwo Janusza Broniarczyka

W niedzielę 21 kwietnia zawodami nad Zalewem Radzyny Koło PZW Sum w Szamotułach rozpoczęło tegoroczny sezon wędkarski. 22 wędkarzy, w tym pięciu juniorów oraz jedna kobieta, rywalizowało o tytuł mistrza koła. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych, łowiono na jedną wędkę spławikową.

Jak na kwiecień przystało, pogoda sprawiła miłośnikom moczenia kija psikusa, bowiem temperatura bardziej przypominała zimową niż wiosenną, na szczęście nie padało. Cóż, kwiecień plecień…

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 8:00 po wcześniejszym losowaniu stanowisk i zajęciu miejsc do wędkowania. Przez pierwszą godzinę, dzięki w miarę spokojnej i słonecznej pogodzie, udało się zawodnikom łowić drobne płotki i leszczyki. Później pogoda nie była już tak łaskawa, zaszło słońce i wzmógł się wiatr, który często dawał się we znaki wędkarzom i utrudniał im rywalizację.

O godzinie 12:00 po sygnale końcowym miało miejsce warzenie złowionych ryb, a następnie zawodnicy i sędziowie udali się na ciepły poczęstunek, który przygotowała  restauracja Na Kępie.

W kategorii junior zwyciężył Nikodem Tomczak zdobywając 3300 pkt., drugi był Michał Wieliński z wynikiem 3100 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Konrad Chwalisz wynikiem 2400 pkt.

Wśród seniorów najlepszy był Szymon Galas (6700 pkt.), drugie miejsce na podium zajął Grzegorz Święch (4470 pkt.), a trzecie Paweł Galas (4080 pkt.).

W kategorii supersenior 60+ bezapelacyjnie zwyciężył Janusz Broniarczyk, zdobywając 6100 pkt., drugi był Ryszard Rysmanowski (500 pkt.), a na trzecim miejscu  uplasował się Michał Kuros (450 pkt.).

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary oraz upominki, które wręczył prezes koła Marcin Galas. Na koniec zawodów prezes szczególnie podziękował Starostwu Powiatowemu w Szamotułach za współfinansowanie imprezy, a wszystkim obecnym za przybycie i dobrą zabawę w miłej atmosferze.

(mal)

 

FOTO: W zawodach wzięło udział 22 wędkarzy, w tym pięciu juniorów oraz jedna kobieta

Poprzedni
Następny