15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bardzo dobra ocena szamotulskiego położnictwa

„Rodzić po ludzku”

Głosy pacjentek zdecydowały, że Szpital Powiatowy w Szamotułach znalazł się na 3 miejscu w rankingu szpitali „Gdzie Rodzić Po Ludzku 2023” w województwie wielkopolskim. To dopiero debiut placówki w rankingu, a już może pochwalić się sukcesem. Najwyżej świeżo upieczone mamy oceniły szpital w Ostrzeszowie, 2 lokatę zajął szpital w Trzciance.

Mimo zmniejszającej się liczby porodów w całym kraju, szamotulską porodówkę odwiedza coraz więcej pacjentek. Zdaniem dyrekcji placówki medycznej, to wynik postępujących zmian na oddziale i rosnącego zadowolenia z opieki okołoporodowej. Najlepszym dowodem na pozytywny rozwój placówki jest najnowszy ranking opracowany przez Fundację Rodzić Po Ludzku.

To jedyne takie zestawienie w Polsce, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w całym kraju. Jest to projekt unikatowy, ponieważ powstaje wyłącznie na podstawie anonimowych ankiet wypełnianych przez pacjentki po porodzie. Fundacja Rodzić po Ludzku od lat monitoruje opiekę okołoporodową w Polsce. Wyniki rankingu przedstawiają, które szpitale w Polsce w największym stopniu realizują Standard Opieki Okołoporodowej i stwarzają warunki, aby poród był dla matek dobrym doświadczeniem.

W najnowszym zestawieniu, obejmującym ankiety z okresu od 1 stycznia do 31 marca 2023 r., Szpital Powiatowy w Szamotułach znalazł się na 3 miejscu w Wielkopolsce (na 35 placówek). „To wielkie wyróżnienie i motywacja dla całego zespołu do dalszej ciężkiej pracy” – podkreśla dyrekcja SPZOZ. W skali kraju nasza placówka uplasowała się na 45 miejscu na 220 ocenionych szpitali.

„Rodziłam w Szamotułach i jestem zadowolona” – komentuje wynik rankingu  Kasia Czernicka. „Rodziłam 5 dzieci, tym bliźniaki, polecam z całego serca” – przekonuje Anna Napierała. „Gratulacje. Rodziłam u was trzy razy i jestem bardzo zadowolona. Lekarze i położne na medal” – chwali Donata Florek.

Szamotulska porodówka prowadzi swój fanpage na Facebooku, gdzie publikowane są najnowsze informacje z życia oddziału: www.facebook.com/szamotulskaporodowka.

Ranking jest regularnie aktualizowany. Szpital zachęca pacjentki do wypełnienia ankiety i podzielenia się swoimi doświadczeniami porodowymi na stronie https://ankieta.rodzicpoludzku.pl.

(DJ, mal)

FOTO: Załoga szamotulskiej porodówki, która zajęła 3 miejsce wśród  wielkopolskich szpitali w rankingu „Gdzie Rodzić Po Ludzku 2023”

 

Poprzedni
Następny