15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Akcja policjantów, leśników i strażników rybackich

W lasach i nad wodami

Policjanci z Pniew wspólnie ze Strażą Leśną oraz Strażą Rybacką patrolowali tereny leśne oraz nad wodą. Celem działań było zweryfikowanie, czy w miejscach tych nie dochodzi do przestępstw lub wykroczeń.

Policjanci w ramach zadań często współpracują z innymi instytucjami lub służbami w celu poprawy bezpieczeństwa. W ramach takiej współpracy dzielnicowy oraz kryminalny z Pniew pełnili służbę razem z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Pniewy oraz z Państwową Strażą Rybacką z posterunku w Chrzypsku Wielkim

Podczas wspólnych służb funkcjonariusze pilnowali, aby lasy nie były niszczone, zwłaszcza na początku maja, kiedy notowany jest zwiększony ruch turystyczny. – Zwracali uwagę między innymi na osoby śmiecące, czy na osoby naruszające zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi. Sprawdzali też miejsca biwakowania oraz amatorskiego połowu ryb, weryfikując tym samym, czy nie dochodzi tam do kłusownictwa – informuje st. asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

W trakcie akcji funkcjonariusze skontrolowali m.in. trzy osoby, które popełniły wykroczenia polegające na wjechaniu samochodem niezgodnie z przepisami do lasu, puszczaniu luzem psa w lesie, a także zatrzymali jednego kierującego samochodem pomimo sądowego zakazu.

Leśnicy przypominają, że las i tereny rekreacyjne nie są miejscem dla tych, którzy niszczą środowisko naturalne, czy łamią obowiązujące przepisy. Z kolei policja zapowiada, że tego typu akcje jak ta z Nadleśnictwem Pniewy  będą powtarzane cyklicznie, aby wyeliminować zachowania zagrażające bezpieczeństwu na terenach leśnych.

(mal)

FOTO: To był pierwszy, ale nie ostatni wspólny patrol policjantów, leśników i strażników rybackich

Poprzedni
Następny