15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

97 lat Czesławy Jędrzejczak

Modlitwa i wiara życiowym drogowskazem

            Czesława Jędrzejczak należy do grona najstarszych mieszkańców miasta i gminy Pniewy. 8 lutego przyjęła życzenia z okazji 97 urodzin.

Na liście najstarszych mieszkańców gminy (95 lat i powyżej) figurują same kobiety. Najstarszą pniewianką jest urszulanka, 104-letnia s. Genowefa Zaworska. 102 urodziny obchodziła w listopadzie Marianna Witkowiak, a do setnych urodzin zbliża się Anna Pietrzak.  Czesława Jędrzejczak jest na tej liście siódma. Z okazji urodzin przyjęła życzenia od burmistrza Jarosława Przewoźnego, któremu towarzyszyła zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Fliger.

Czesława Jędrzejczak urodziła się 8 lutego 1926 roku w Jabłonowie, w powiecie międzychodzkim. Była najstarszą z czwórki rodzeństwa. Przez większość życia, w tym także w okresie okupacji, pani Czesława ciężko pracowała w gospodarstwie PGR w Gorzycku Starym, a następnie w Charcicach. W 1951 roku zawarła związek małżeński, a rok później przeprowadziła się do Pniew, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego. Z małżonkiem Stanisławem Jędrzejczakiem przeżyła wspólnie 42 lata. Małżonkowie wychowali pięcioro dzieci: dwóch synów i trzy córki. Jubilatka cieszy się liczną rodziną – doczekała się jedenaściorga wnuków i siedemnaściorga prawnuków. Życiową dewizą Czesławy Jędrzejczak są słowa: „Bez Boga ani do proga”. Modlitwa i wiara w Boga są dla niej życiowym drogowskazem.

(sc)

Zdjęcie: Czesława Jędrzejczak przyjęła życzenia od burmistrza Pniew

Poprzedni
Następny