15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Co z tą drogą?

Kwaśniewicz prosi o remont

O drodze z Przyborowa do Przyborówka, a właściwie to o żałosnych szczątkach drogi łączącej obie wioski, pisaliśmy wielokrotnie.

Mieszkańcy dewastujący swoje samochody – oraz nerwy – na tym ekstremalnym torze jazy terenowej od lat błagają o remont. Od lat modernizacji drogi dopomina się radny gminny Maciej Chałupka. Bez efektu. A to słyszymy, że nie nasza droga, a to że pieniędzy nie ma, a to że pieniądze są, ale asfaltu nie dowieźli, a to słońce za mocno grzeje, a to deszcz pada, itp., itd. Jednym słowem nie ma takiej wymówki, z której decydenci by nie skorzystali.

Do rzesz wołających o remont dołączył ostatnio były starosta Józef Kwaśniewicz. Na sesji rady powiatu w ubiegłą środę przedstawił w tej sprawie interpelację.

 – Wnoszę o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do realizacji remontu nawierzchni drogi Przyborowo – Przyborówko. Mieszkańcy zwracają uwagę, że obecny stan tej drogi zagraża bezpieczeństwu użytkowników, a wykonanie remontu jest obecnie niezbędne i umożliwi dojazd dla mieszkańców jak i dla znajdujących się tam zakładów pracy – postuluje Kwaśniewicz. Oby tym razem apel radnego przyniósł skutek.

(mal)

Poprzedni
Następny