15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

24-latek aresztowany na trzy miesiące

Narkotyki za prawie 700 tysięcy

Podejrzany o handel narkotykami, posiadanie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków został zatrzymany przez szamotulskich kryminalnych. Mieszkaniec Poznania trafił do aresztu. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, którzy zajmują się przestępczością narkotykową, natrafili na trop mężczyzny zajmującego się dystrybucją nielegalnych substancji. Jest to 24-letni mieszkaniec Poznania.

– W wyniku przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Poznaniu realizacji, policjanci zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. Poznaniak miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania posesji operacyjni zabezpieczyli łącznie ponad 11 780 gramów nielegalnych substancji. W foliowych workach znajdowała się substancja psychotropowa tzw. „kryształ”, marihuana oraz haszysz. Zabezpieczone substancje mogły wystarczyć na jednorazowe odurzenie ponad 11 tysięcy osób. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na około 670 tysięcy złotych – informuje aspirant Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Po czym dodaje: – 24-latek został zatrzymany. Usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych czyniąc tym samym przygotowania do ich wprowadzenia do obrotu. Na podstawie zebranych materiałów mężczyzna usłyszał też zarzut sprzedaży narkotyków.

Decyzją sądu, na wniosek śledczych, dla zabezpieczenia właściwego toku postępowania, 24-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Śledztwo w sprawie jest w toku. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

(mal), KPP

FOTO: Policjanci znaleźli w mieszkaniu 24-latka prawie 12 kg nielegalnych substancji o wartości ok. 670 tys. zł

Poprzedni
Następny