15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

102 urodziny Marii Witkowiak

Haft i literatura

Jedna z najstarszych mieszkanek Pniew, Maria Witkowiak obchodziła 102 urodziny. Jubilatce życzenia złożył burmistrz Jarosław Przewoźny.

Urodziny seniorki przypadły 15 listopada. Wraz z burmistrzem Pniew Jarosławem Przewoźnym życzenia i gratulacje składała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Justyna Chamczyk. Maria Witkowiak jest w kolejności starszeństwa drugą osobą w gminie Pniewy. Urodziła się 15 listopada 1920 roku w Wielonku w gminie Ostroróg. Była najstarszym dzieckiem z sześciorga rodzeństwa. W 1945 roku wyszła za mąż za Marcelego Witkowiaka. Siedem lat później małżeństwo zamieszkało w Pniewach. Maria Witkowiak ma córkę oraz syna. Doczekała się sześciorga wnucząt i ośmiorga prawnucząt. Maria Witkowiak znana jest z zamiłowania do haftowania. W swojej kolekcji ma kilkaset prac, głównie z motywami kwiatów, zwierząt, a także religijnymi. Tylko w ostatnim roku wykonała ich jedenaście. Maria Witkowiak przez lata zapadła w pamięci mieszkańców poprzez długodystansowe spacery. Jeszcze w wieku 100 lat często chodziła ulicami Pniew. Dzisiaj zdrowie już nie pozwala – jubilatka nie wychodzi z domu. Czas wypełnia nie tylko haftowaniem, ale też czytaniem literatury obyczajowej.

Najstarszą mieszkanką gminy jest urszulanka s. Genowefa Zaworska, której 104 urodziny obchodzone będą 6 stycznia przyszłego roku.

(sc)

Zdjęcie: Maria Witkowiak w otoczeniu najbliższych świętowała 102 urodziny

Poprzedni
Następny