23 września 2025

Zniknie „betonka” koło Klempicza
Wygląda na to, że do końca listopada zakończy się kilkuletnia historia betonowego odcinka eksperymentalnego drogi nr 182 Klempicz – Miłkowo. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich stracił do niego cierpliwość. Zleci przykrycie betonu nakładką bitumiczną.
W ramach modernizacji drogi nr 182 jesienią 2018 roku na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich ułożono 1114 metrów jezdni z betonu wałowanego w lesie koło Klempicza, żeby sprawdzić jej użyteczność i trwałość jako alternatywy dla nawierzchni bitumicznych. Beton teoretycznie powinien służyć nawet 30 lat bez remontu…
Szczegóły w poniedziałkowej Szamotulskiej






















