15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zderzenie quada z trójkołowcem

Jedna osoba trafiła do szpitala

W środę 1 maja około godz. 14:15 doszło do wypadku na skrzyżowaniu koło parku w Ćmachowie. Bezpośrednią przyczyną było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Z kierunku Sierakowa drogą wojewódzką nr 182 nadjechał trójkołowiec zbudowany na bazie motocykla Honda Goldwing 1800. Kierujący czarnym quadem chińskiej marki EGL, wyjeżdżając od strony Ćmachowa-Hubów, nie ustąpił mu pierwszeństwa.

Po zderzeniu ciężka „trajka” zjechała na lewą stronę i wylądowała w rowie, kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem, zatrzymując się kołami do góry. Dwie osoby jadące quadem nie wymagały interwencji medycznej, natomiast kierowca trójkołowca został odwieziony do szpitala. Zanosiło się, że na dłużej, chociaż jego stan nie zagrażał życiu.

W akcji ratowniczej wzięły udział dwa zastępy OSP Wronki, po jednym z OSP Kłodzisko, OSP Ćmachowo i JRG Szamotuły, policja i zespół ratownictwa medycznego.

Droga nr 182 była przez kilkadziesiąt minut zablokowana, co wywróciło do góry nogami plan przejazdu parady motocyklowej z okazji Motomajówki. Trzeba było go znacząco zmodyfikować, omijając Stare Miasto, Ćmachowo-Huby i Marianowo.

RB

FOTO:

Kierowca „trajki” został odwieziony do szpitala. Zanosiło się na obrażenia powyżej 7 dni, więc zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy

Poprzedni
Następny