15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zaatakowała zima, były kolizje

W marcu jak w garncu – głosi stare przysłowie. I trzeba przyznać, że dobrze oddaje to, co działo się z pogodą w ubiegłym tygodniu. A zaczęło się od ataku zimy z całkiem dokuczliwymi opadami śniegu i ślizgawicą w poniedziałkowy poranek. Nie obyło się bez stłuczek na drogach.

Do pierwszej doszło na ul. Wronieckiej w Ostrorogu, gdzie mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który kierował samochodem ciężarowym marki Volvo, najechał na tył samochodu marki Fiat Sedici, którym kierowała mieszkanka gminy Wronki. Policjant pracujący na miejscu ustalił, iż przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Dęborzycach. Tam również zderzyły się ze sobą samochód ciężarowy oraz osobowy. W tym jednak przypadku policjanci ustalili, iż do zdarzenia przyczyniło się nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania. Z zebranych informacji wynikało, iż mieszkaniec Obornik, który kierował samochodem ciężarowym marki Daf, podczas wyprzedzania uderzył w wyprzedzany samochód marki Opel Vectra.

– Kierujący pojazdami w obydwóch przypadkach byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał też obrażeń, więc sprawy zostały zakwalifikowane jako kolizje drogowe – informuje asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji. I dodaje: – Warunki panujące na drogach wymagają od kierujących szczególnej ostrożności, więc apelujemy o rozwagę!

(mal), KPP

 

FOTO: W Ostrorogu na ulicy Wronieckiej ciężarowe volvo najechało na tył fiata sedici. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Poprzedni
Następny