15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

X Triathlon Pniewy

Sztandarowa impreza sportowa ostatnich lat

Coroczny Triathlon Pniewy jest nie tylko imprezą sportową dla najtwardszych i najbardziej wytrzymałych sportowców. Dla osób postronnych jest doskonałą zachętą by – mimo wszystko – spróbować jakiejkolwiek formy ruchu.

Jednym z celów organizacji imprez sportowych jest próba zachęcenia do uprawiania sportu osób, które jeszcze tego wysiłku nie podjęły. Nie trzeba od razu łączyć pływania, jazdy na rowerze i biegu. Można skupić się na jednej z tych konkurencji i stopniowo poprawiać kondycję fizyczną.

Ci, którzy startowali w dziesiątej edycji Triathlon Pniewy nad swoją formą pracują z pewnością od wielu lat. Nie jest możliwe bowiem zaliczenie trzech konkurencji z tzw. marszu.

W corocznej pniewskiej imprezie przygotowywany jest dystans dla dzieci. Rywalizacja przebiegała na dystansie 100 metrów pływania, 4 km jazdy na rowerze i 1 km biegu. Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych przeprowadzono na dystansie 400 metrów pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu. Największe zainteresowanie budzi corocznie rywalizacja dorosłych. W tym roku rywalizacja przebiegała na dystansie sprinterskim, liczącym połowę dystansu olimpijskiego (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu). Nowością zapoczątkowaną w roku ubiegłym, a kontynuowaną w bieżącym był dystans ¼ ironman czyli 950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10,55 km biegu.

Triathlon to jedna ze sztandarowych imprez sportowych w ostatnich latach, organizowana w Pniewach na przełomie czerwca i lipca. Początkowo przygotowywano dystans dla dorosłych, od kilku lat w Pniewach odbywa się Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych. Zawody dla najbardziej wytrwałych sportowców, bo łączących pływanie, kolarstwo i bieg długodystansowy odbywają się w Pniewach od 2014 roku, z wyjątkiem roku 2020.

(sc)

Zdjęcie: Najlepszych zawodników imprezy dekorował burmistrz Jarosław Szurka

Poprzedni
Następny