15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wybitni uczniowie ze stypendiami

129 uczniów ze szkół z terenu gminy Szamotuły otrzymało stypendia burmistrza Piotra Michalaka za wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie, sztuce oraz za szczególne osiągnięcia naukowe. 

Stypendia wręczał w niedzielę 12 października w hali „Wacław” burmistrz w towarzystwie przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Szamotuły Justyny Szaniawskiej-Budaj i dyrektora Centrum Usług Wspólnych Damiana Dubiela. 

– Drodzy stypendyści, jesteście niewątpliwym powodem do dumy dla całej naszej społeczności lokalnej! – podkreślił burmistrz.

Gościem specjalnym wydarzenia był szamotulanin, wybitny kompozytor, pianista, aranżer Dariusz Tarczewski. Artysta nie tylko wystąpił na scenie, ale wręczył uczniom stypendia artystyczne, podkreślając znaczenie pasji i konsekwentnej pracy w dążeniu do celu.

Uroczystość uświetnili także niezwykle uzdolnieni młodzi absolwenci szamotulskiej szkoły muzycznej, Marcelina Dera, Gabriela Ewert i Sebastian Pawlaczyk. 

Tegoroczna gala miała wyjątkowy akcent – burmistrz zapoczątkował nową tradycję. Otóż wszystkich stypendystów z klas ósmych zaprosił na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

(mal)

Artykuł zamieszczony w poniedziałkowej Szamotulskiej

Poprzedni
Następny