15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wspólne koncerty chóru „Moniuszko” i „Chóru z Gór”

Kwitnąca współpraca

Współpraca gminy Kaźmierz z Bystrzycą Kłodzką została nawiązana w 1995 roku. Jednym z jej elementów jest wymiana kulturalna chórów z obydwu gmin.

W pierwszym półroczu bieżącego roku odbyły się dwa spotkania Chóru Mieszanego im. St. Moniuszki z Kaźmierza oraz Kameralnego Chóru Nauczycielskiego „Chóru z Gór” z Bystrzycy Kłodzkiej, połączone ze wspólnym koncertowaniem. – Na zaproszenie „Chóru z Gór”, którego delegację gościliśmy na ubiegłorocznej uroczystości jubileuszowej 100-lecia kaźmierskiego chóru, nasz chór wyjechał do Bystrzycy Kłodzkiej w ostatnich dniach stycznia. Nasze wspólne koncertowanie rozpoczęło się 28 stycznia, koncertem noworocznym w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy. Oba chóry zaprezentowały różnorodny i bogaty repertuar utworów bożonarodzeniowych i rozrywkowych, otrzymując wiele braw od zgromadzonej licznie publiczności. Członkowie obu zespołów zwiedzili razem miejscowe muzeum – wspomina prezes Chóru im. Stanisława Moniuszki w Kaźmierzu Joanna Jus. Następnego dnia chórzyści wspólnie śpiewali podczas mszy świętej w kościele pw. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej. Następnie chór z Kaźmierza miał zaszczyt wystąpić na koncercie w Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niedawno, w dniach 27-28 maja bystrzycki „Chór z Gór” przyjechał z rewizytą do Kaźmierza. Obydwa chóry ponownie wystąpiły razem.

(sc)

Zdjęcie: Chór „Moniuszko” z Kaźmierza chętnie spotyka się z chórem z Bystrzycy Kłodzkiej

Fot. UG Kaźmierz

Poprzedni
Następny