15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

WOŚP znów gra dla szamotulskich noworodków

Więcej sprzętu trafia do szpitali

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do Szpitala Powiatowego w Szamotułach trafi kolejny sprzęt. Tym razem będzie to wymiana starych komputerów, służących do wprowadzania danych w ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków.

– Wszystkie noworodki w ciągu pierwszych dni życia przechodzą przesiewowe badanie słuchu. Jeżeli wynik jest nieprawidłowy możemy natychmiast zareagować i umówić wizytę u laryngologa. Z obecnego sprzętu korzystamy już wiele lat, jest bardzo przydatny – mówi kierownik oddziału noworodkowego dr Magdalena Grabus-Misiak.

W ciągu ostatnich kilku lat Fundacja WOŚP przekazała na rzecz szpitala blisko milion złotych. Darowizny w postaci sprzętów trafiły bezpośrednio na oddziały i służą pacjentom – nierzadko ratując im życie.

– Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy mamy aparaturę do pomiaru saturacji w kierunku siniczych wad serca, aparat USG, inkubatory, stanowisko do resuscytacji, pompy infuzyjne, lampę do fototerapii i wiele innego sprzętu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za darowizny. Ułatwiają nam pracę i co najważniejsze pomagają dbać o zdrowie naszych najmłodszych pacjentów – dodaje dr Grabus-Misiak.

Dyrektor szamotulskiego SPZOZ Remigiusz Pawelczak nie kryje wdzięczności wobec wszystkich darów Fundacji WOŚP. – Orkiestra otwiera ludziom serca, przez co więcej sprzętu trafia do szpitali, służąc głównie małym pacjentom – podkreśla.

(red.)

FOTO: Darowizny WOŚP w postaci sprzętów, trafiły bezpośrednio na oddziały i służą pacjentom

Poprzedni
Następny